top of page
תמונה מישנית22.png

תכנון פיננסי

עושר שיוצר אושר

לאחר שנים במשרדי רואי חשבון ובבנקים גדולים הבנתי שרוב האנשים לא יודעים מה קורה אצלם בבית מבחינה כלכלית ולא יודעים איך לשפר את מצבם. רובם הגדול אגב באמת מאוד רוצים, אך פשוט לא יודעים, זו האמת. 


משפחות יכולות להתנהל חיים שלמים עם עליות וירידות כלכליות מבלי לעצור רגע ולהבין איך כדאי להן להתנהל, מה יש להן באמת ולאן הן רוצות להגיע. זה כמובן מוביל לחיים שלמים של חוסר וודאות כלכלית, מה שמשליך על הזוגיות, הילדים וגם על האווירה הכללית בבית. 


אני כותב את המילים האלו מדם ליבי. אחרי משבר שעברתי במשפחה שלי. בגיל 25 ההורים שלי התגרשו וכל המגדל הכלכלי פשוט קרס. השקעות שהיו לא נכונות ולא מתאימות התנפצו, מינופים והלוואות לא היה אפשר להחזיר, ונכסים וחסכונות אולצו לכסות על הכל, ולמעשה להחזיר את כל המשפחה לנקודת ההתחלה (ואפילו מתחת).
תחושות קשות שלא אשכח כנראה לעולם. 


באותה תקופה, נוצרה אצלי ההבנה שכל משפחה היא שונה אבל בסופו של דבר כולנו מאוד דומים. למדתי שרק כשיושבים יחד, מגשרים על פערי הידע בוחרים מטרות משותפות, מחדדים את ניהול הסיכונים -  רק אז הדברים מתבהרים.

ניהול תקציב משפחתי ושאלת המיליון/ התכנון הפיננסי מתחיל משאלה אחת מרכזית וחשובה:


מה אתם בעצם מאחלים לעצמכם בעתיד כמשפחה? 


מעבר לבית גדול יותר, החלפת רכב, חסכונות עתידיים לילדים, חופשות משפחתיות, הכנסה פאסיבית עתידית.
אילו חלומות משפחתיים יש לכם?  


אחרי שמבינים מה החלום או החלומות המשותפים לכולנו, אפשר להתגייס למענן והן אלה שמגבשות את המשפחה ובהרבה מקרים עוזרות לה להיות מאושרת ושלמה הרבה יותר. כשאני מלווה משפחות בתכנון פיננסי מקיף, אנחנו למעשה מתווים את הדרך למימוש החלומות המשפחתיים.  


בעת הליווי אני הופך להיות איש הכספים האישי של המשפחה, מי שלא רק מייעץ ונותן מידע מהימן אלא גם נותן לכם בוסט לעשיה ובודק כל הזמן היכן אתם עומדים מבחינת ההצלחה הפיננסית של המשפחה. 


זה לא תהליך אפרורי של אקסל ומספרים בלבד, אלא מסע מרגש מלא אתגרים, הצלחות, וויתורים, מסע אל העתיד המשפחתי שעליו חלמנו. 

מה תקבלו במהלך התכנון הפיננסי של המשפחה?


8 שיקוף מלא של המצב הנוכחי – מצב העו"ש, תזרים, התחייבויות ונכסים.  


תכנון מבחינת מיסוי – נבין איך למקסם את הטבות המס האפשריות במדינה בהתאם לשלבי החיים השונים.


8 השקעות - אני מסייע למשפחות להבין איך למקסם הון שצברו. הרבה פעמים מגיעים אליי ורואים שצורות ההשקעה שבחרו בהן לא תואמות את החלומות שלהם. אנחנו בוחנים את ההשקעות השונות ורואים מה הכי מתאים לאותה המשפחה, ובנוסף מסתכלים על חלוקת ההשקעות הקיימת. בהמשך אבנה תכנית השקעות ואלווה לאורך כל הדרך עד ליישום שלה ובקרה על הביצועים שלה. כמו כן אייצר פתרונות השקעה בהתאמה אישית.


8 נתכנן יחד את ניהול סיכונים מבחינת ביטוחים – נדאג לתכנון כלכלי למקרים שונים שעלולים לקרות במשפחה כמו אובדן כושר עבודה וכו'.  


פרישה – נכין תכנית מסודרת לקראת הפרישה העתידית מתוך הבנה של כיצד ובאיזו רמת חיים  נרצה לחיות לאחר הפרישה כך שלא נגיע לשם לא מוכנים.  


לאחר שנבין את כל האספקטים הכלכליים של המשפחה בהווה – נכין תכנית מפורטת של הצעדים והשינויים הנדרשים בעתיד בחלוקה לפי תאריכי יעד ותחומי אחריות בין חברי המשפחה. 


בשנה שלאחר תחילת הליווי וגיבוש התכנית נהיה בקשר באופן שוטף לבדיקת התקדמות התכנית ובמקרה הצורך – יצירת התאמות ושינויים לאורך הדרך עד להגשמת המטרות. הליווי שלי הוא יד ביד בכל השלבים של יישום התכנית, תוך כדי ביצוע בקרה ויצירת התאמות ושינויים לאורך הדרך עד להגשמת המטרות שלכם. הליווי בעיני הוא חלק מהותי בהתקדמות ובהתפתחות של התא המשפחתי והוא זה שעושה את ההבדל בין לקרוא איזשהו מדריך לכלכלת המשפחה ולא לעשות איתו כלום ובין להגשים את המטרות והחלומות שלכם. 

לקבלת מידע נוסף על תכנית הליווי הפיננסי למשפחות, 
מוזמנים להשאיר פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.  
נשמח ללוות גם אתכם בדרך להצלחה כלכלית. 

אסטרטגי

התאמת השקעות ליעדי החיים.

מקסום התשואות לטווחי זמן שונים

מיסויי

מקסום הטבות המס בהתאם לשלבי החיים השונים

כלכלי

בחינת הקיים:

        א נכסים

        א התחייבויות

        א תזרים

ירושות וצוואות

העברת העושר המשפחתי לדור ההמשך בצורה מיטבית

ניהול סיכונים

מה יקרה לתא המשפחתי במקרה: מוות/ מחלה/ אובדן עבודה/ וכו'.

מזעור ההשלכות על

נכסי המשפחה

bottom of page